Żetony Bitcoin-pegged Ethereum nadal rozwijają się z ponad 80 mln dolarów przechowywanych w samym Wrapped Bitcoin (WBTC)

Według londyńskiej firmy badawczej Skew, pułap rynkowy Wrapped Bitcoin Revolution (WBTC), żetonu Bitcoin powiązanego z Ethereum, przekroczył 81 milionów marek.

Mimo, że w ciągu pierwszego roku nie udało się zebrać pary wodnej, najpopularniejsza wersja Bitcoin w żetonach odnotowała ogromny wzrost w ciągu ostatniego tygodnia, dodając ponad 2000 BTC.

4 Mln Dai Minted with Wrapped Bitcoin (WBTC) in One Transaction
WBTC jest złe dla Bitcoina
WBTC, który został wprowadzony na rynek w styczniu, to Twój zwykły token ERC20, który jest powiązany w stosunku 1:1 z aktywem bazowym poprzez inteligentny kontrakt.

Emisja tokena jest kontrolowana przez członków Zdecentralizowanej Autonomicznej Organizacji (DAO).

Oprócz szybszych i tańszych transakcji, głównym punktem sprzedaży tokena jest jego interoperacyjność z dApps i resztą ekosystemu Ethereum.

Skumulowana wartość wszystkich wdrożeń Bitcoinów opartych na Ethereum (takich jak RenBTC i imBTC) przekroczyła ostatnio kamień milowy 100 mln USD.

Jak wyjaśnił współzałożyciel EthHub, Anthony Sassano, ten wzrost żetonów Ethereum jest niedźwiedzi dla Bitcoin, ponieważ jego górnicy tracą opłaty transakcyjne.

Ethereum staje się największą siecią drugiej warstwy Bitcoina.

Kwestie zaufania
Podczas gdy WBTC może być publicznie kontrolowane przez każdego, modele zaufania żetonów ERC20 Bitcoin są niepokojące, ponieważ klucze do wszystkich BTC mogą być kontrolowane przez jedną stronę, jak twierdzi założyciel Ethereum, Vitalik Buterin.

Jego obawy nie są bezpodstawne, biorąc pod uwagę, że BitGo działa jako jedyny opiekun żetonów.

Zapisz się do U.Today na Twitterze i weź udział we wszystkich najważniejszych codziennych wiadomościach kryptograficznych, historiach i prognozach cen!